arhitectura iasi

Forumul studentilor arhitecti

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Amsterdam2010

In jos 
AutorMesaj
Madness

Puncte : 4
Data de inscriere : 21/03/2010

MesajSubiect: Amsterdam2010   Dum Mar 21, 2010 11:53 am

Salut!

se va organiza o excursie in perioada 19-25 iulie la amsterdam pentru studentii de la arhitectura. Drumul e cu avionul dus-intors, 2 nopti se va dormi la rotterdam, 4 nopti amsterdam. Cine ar fi interesat de asa ceva ma gaseste pe id-ul de yahoo: madness_dot_com
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Admin
Admin

Puncte : 91
Data de inscriere : 25/11/2009

MesajSubiect: Re: Amsterdam2010   Dum Mar 21, 2010 1:21 pm

Ne poti oferi mai multe detalii ? Pret, hotelurile in care se realizeaza cazarea, itinerariu, cine organizeaza, numar de locuri, obiective ?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://arhitecturaiasi.forumgratuit.ro
Madness

Puncte : 4
Data de inscriere : 21/03/2010

MesajSubiect: Re: Amsterdam2010   Dum Mar 21, 2010 2:41 pm

excursia este organizata de ASAI, nu este implicata nici o agentie de turism, de aceea programul poate fi flexibil. trip-ul este pentru 35 persoane, de preferat de la arhitectura. avionul e dus-intors, pretul biletului fiind de 148euro. primele 2 nopti se stau la rotterdam (am considerat ca sunt destule chestii care merita a fi vazute si acolo), urmand ca restul de 4 nopti sa se doarma in amsterdam. cazarea se face in hosteluri, pentru tineret, mic dejun inclus, camere de 3-4-6 paturi (in rotterdam am gasit doar cu 5-6 paturi), urmand ca cine vrea in double sau single sa anunte inainte si sa dea un plus. pretul se ridica undeva la 330 euro (in functie de raspunsul pe care il primesc de la hosteluri). e nevoie de un avans cat mai curand posibil de 100-150 euro pt a putea plati biletul de avion si a confirma cazarile, restul putand fi achitat la plecare.
astept pareri sau eventuale propuneri in ceea ce priveste programul. anul trecut, la viena am "imbinat" vechiul cu noul, in prima parte a zilei vizitand chestii cu traditie, ca pe urma sa vedem constructii moderne..ramane de vazut.
va fi si un poster in scoala...pana la sfarsitul saptamanii viitoare va fi si un traseu ca reper.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
toms
Vizitator

MesajSubiect: deco   Vin Oct 29, 2010 3:56 pm

un site interesant
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Amsterdam2010   

Sus In jos

Amsterdam2010
Sus