arhitectura iasi

Forumul studentilor arhitecti
 
AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 Festudis a IX-a editie 10 -16 mai 2010

In jos 
AutorMesaj
sabzuki
Admin


Mesaje : 16
Puncte : 51
Data de inscriere : 25/02/2010

MesajSubiect: Festudis a IX-a editie 10 -16 mai 2010   Joi Mai 06, 2010 11:51 pm



Festudis
a IX-a editie
10 - 16 mai 2010



Luni 10 mai 2010




ora 12:00 – Conferinţă de presă – Sala Foaier – Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi şi organizaţiile studenţeşti.


ora 18:30 – Parada organizaţiilor studenţeşti pe traseul:

1. Tudor Vladimirescu – Splai Bahlui – Palatul Culturii

2. Copou – Casa Studenţilor – Bulevardul Ştefan cel Mare – Palatul Culturii

3. Palatul Culturii – Bulevardul Ştefan cel Mare – Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi şi organizaţiile studenţeşti.



ora 20:00 – Parada Zmeelor – Parcare Casa Studenţilor

Organizator

Asociaţia Tinerilor Basarabeni din Iaşi – Denis Gandzii – 0764/478171.



ora 20:00 – Deschiderea oficială a festivalului şi spectacolul de deschidere – Parcare Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.Invitati ALTERNOSFERA.

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi şi organizaţiile studenţeşti







Marţi 11 mai 2010




ora 11:00 - 13:00 – Simte-te european! – Sala Gaudeamus – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Organizaţia Studenţilor de la Studii Europene Iaşi – Oana Aghiniei – 0746/646488.


ora 12:00 - 13:00 – Sănătate prin mişcare – Parcare Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi – Roxana Rotariu – 0748/481762, Monica Strugaru – 0743/897647.


ora 13:00 - 15:00– Eu student – Sala de Conferinte – Casa de Cultura a Studentilor

Organizator

Asociaţia EuroDEMOS.


ora 14:00 – Paşii pentru a te face plăcut angajatorului – Facultatea de Hidrotehnică – Univ. „Gh. Asachi”

Organizator

Liga Studenţilor şi Absolvenţilor Hidrotehnişti Organizaţi – Renata Alexandra Filip – 0755/860274.


ora 14:00 - 16:00 – „Funny Contest” – Parcare Casa Studenţilor

Organizator

Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Cristina Chirilă – 0752/295282.


ora 14:00 - 16:00 – Automedicaţia – Parcul Voievozilor

Organizator

Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi – Roxana Rotariu – 0748/481762.


ora 14:00 - 17:00 – 5 minute pentru sănătate – Parcare Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Societatea Studenţilor Medicinişti Iaşi – Graziela Biter – 0745/675063.


ora 17:00 - 19:30 – Liga se prezintă – Sala Gaudeamus – Casa Studenţilor

Organizator

Liga Studenţilor Electrotehnisti – Alin Harhătă – 0748/288827.


ora 18:00 - 20:00 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 20:00 – Seară folclorică – Parcare Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.






Miercuri 12 mai 2010



ora 12:00 - 15:00 – Fii european în felul tău! – Sala Azur – Casa Studenţilor

Organizator

Asociaţia Naţională a Studenţilor de la Ştiinţe Administrative – Loredana Grecu.


ora 13:00 - 15:00 – Labirintul indiciilor – Palatul Culturii

Organizator

Asociaţia Studenţilor şi Absolvenţilor de la Facultatea de Filosofie – Ana Maria Pojanu, Oana Paiu.


ora 14:00 - 16:00 – Automedicaţia – Parcul Voievozilor

Organizator

Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi – Roxana Rotariu – 0748/481762.


ora 14:00 - 16:00 Conferinţa „E rândul tău!”– Sala BCU

Organizator

Liga Studenţilor de la Istorie Iaşi – Răzvan Timofciuc – 0749/858923 .


ora 14:00 - 17:00 – 5 minute pentru sănătate – Parcare Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi



Societatea Studenţilor Medicinişti Iaşi – Graziela Biter – 0745/675063.


ora 16:00 - 18:00 – Concurs de cultură generală – „COOLtourIS” – Sala Gaudeamus

Organizator

Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Raluca Ciorătanu – 0748/792685.


ora 17:00 - 19:00 – Taifas politic – Sala Conferinţe – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Organizaţia Studenţilor de la Studii Europene Iaşi – Oana Aginiei – 0746/646488.


ora 18:00 - 20:00 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 19:00 – Serile filmului românesc la Iasi – Cinematograful Victoria - "Legaturi bolnavicioase" – invitat - regizorul Tudor Giurgiu – un film de excepţie cu Tudor Chirilă, Maria Popistaşu şi Ioana Barbu.

Organizator

Asociaţia Studenţilor Jurnalişti – Corina Gologoţ – 0749/698412, Alina Guraliuc – 0742/622431.


ora 20:00 – Spectacol de muzică folk – Parcare Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi, Liga Studentilor de la Geografie şi Geologie.

22 dublin, Rroma party, Grupul de initiativa.....






Joi 13 mai 2010



ora 10:00 - 12:00 – Sport Show – Expoziţie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor

Organizator

Asociaţia Tinerilor din Educaţie Fizică şi Sport – Tinere Talente – Eliza Aniţei – 0745/065624.


ora 11:00 - 15:00 – StudIStur – Complexul de agrement Ciric

Organizator

Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Adrian Bereşteanu – 0743/157484.


ora 12:00 - 16:00 – Team Design – Sala Azur – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Asociaţia „Grupul Local BEST Iaşi” – Vasile Budur – 0724/029321, Alexandra Vasiliu – 0743/036898.


ora 14:00 - 16:00 – Automedicaţia – Parcul Voievozilor

Organizator

Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi – Roxana Rotariu – 0748/481762.


ora 14:00 - 17:00 – 5 minute pentru sănătate – Parcare Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Societatea Studenţilor Medicinişti Iaşi – Graziela Biter – 0745/675063.


ora 16:00 - 18:00 – Sport Show – Expoziţie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor

Organizator

Asociaţia Tinerilor din Educaţie Fizică şi Sport – Tinere Talente – Eliza Aniţei – 0745/065624.


ora 16:00 - 18:00 – Workshop masaj – Sala Conferinţe – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Asociaţia Studenţilor Bioingineri Iaşi – Cosmin Chifane – 0748/719120.


ora 18:00 - 20:00 – Umor caritabil – Sala Gaudeamus – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Liga Studenţilor Electrotehnişti – Adrian Mucerniuc – 0746/188752.


ora 18:00 - 20:00 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 19:00 – Serile filmului românesc la Iasi – Cinema Victoria - "Eu cand vreau sa fluier, fluier" – invitat special regizorul Florin Serban.

Organizator

Asociaţia Studenţilor Jurnalişti – Corina Gologoţ – 0749/698412, Alina Guraliuc – 0742/622431.


ora 20:00 – Concert rock – Parcare Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi, Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie


ora 22:00 – Medieval body painting – Sala Foaier – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Liga Studenţilor Economişti – Anca Stanciu – 0748/683388, Silviu Tiron – 0751/010230.






Vineri 14 mai 2010



ora 8:00-16:00 Doneaza pentru viata! Sala Foaier şi Sala Conferinţe

Organizator

ASAFFI, SSFI, ANSSA, ASALT


ora 10:00 - 12:00 – Sport Show – Expoziţie de echipament sportiv – Parcul Copou

Organizator

Asociaţia Tinerilor din Educaţie Fizică şi Sport – Tinere Talente – Eliza Aniţei – 0745/065624.


ora 11:00 - 18:00 – Go Medieval – Spaţiul verde dintre căminele T2 – T3 – Tudor Vladimirescu

Organizator

Arcuş Marius – 0721/158877.


ora 12:00 – 16:00 – Rapel de pe Facultatea de Chimie/Sport

Organizator

Asociaţia Studenţilor Bioingineri Iaşi – George Corneliu Coman – 0744/698620.


ora 13:00 -18:00 Roma and friends Village – Parcul Voievozilor

Organizator

Asociatia Gipsy Eye – Mihaela Diana Podariu – 0746/065744, ASIRYS


ora 14:00 – „Mens sana in corpore sano” – Baza antrenament Jandarmeria Română – Filiala Iaşi

Organizator

Liga Studenţilor şi Absolvenţilor Hidrotehnişti Organizaţi – Bogdan Uta – 0743/629453.


ora 16:00 - 18:00 – Sport Show – Expoziţie de echipament sportiv – Parcul Copou

Organizator

Asociaţia Tinerilor din Educaţie Fizică şi Sport – Tinere Talente – Eliza Aniţei – 0745/065624.


ora 17:00 - 20:00 – Rolul Iaşiului în relaţiile dintre Republica Moldova şi România – Sala Conferinţe – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Asociaţia Tinerilor Români din Afara Graniţelor – Dumitru Sorbală – 0740/727910, Corina Secureanu – 0768/041587.


ora 17:00 – 21:30 – Zilele Clubului „Unesco Quasar” – Sala Azur – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.

Organizator

Clubul „Unesco Quasar” – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 18:00 – Noaptea devoratorilor de istorie – Casa de Cultura „Mihail Ursachi”

Organizator

Liga Studenţilor de la Istorie Iaşi – Ligia Corduneanu – 0765/313896.


ora 18:00 - 20:00 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 19:00–21:00 Miss FEstudIS si Spectacol Elegance 20 – Sala Gaudeamus – Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi, Grupul de Initiativă al Elevilor si Studenţilor de Etnie Rromă „Loli Coxa”, Liga Studentilor de la Universitatea „Petre Andrei ” din Iaşi, Publicaţia StundentIS – Ghiurea Elena – 0743/076062, Vrabie Andrei – 0745/027849.


ora 19:00 – Serile filmului românesc la Iasi – Cinema Victoria - "Cand se stinge lumina", "Plictis si Inspiraţie", "Sasa, Grisa si Ion" (scurt metraje) si "Tache" - invitat special regizorul Igor Cobileanski

Organizator

Asociaţia Studenţilor Jurnalişti – Corina Gologoţ – 0749/698412, Alina Guraliuc – 0742/622431.


ora 20:00–22:00 Concert Unplugged – Parcare Casa de Cultură a Studenţilor

Organizator

Casa de Cultura a Studentilor



ora 21:00 - 06:00 – Cinemaraton – Casa de Cultura “Mihai Ursachi”Iaşi

Organizator

Liga Studenţilor de la Facultatea de Geografie şi Geologie – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Octavian Stoica – 0753/170910.






Sâmbătă 15 mai 2010



ora 8:00-16:00 - Doneaza pentru viata! – Sala Foaier şi Sala Conferinţe

Organizator

ASAFFI, SSFI, ANSSA, ASALT


ora 10:00 - 12:00 – Sport Show – Expoziţie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor

Organizator

Asociaţia Tinerilor din Educaţie Fizică şi Sport – Tinere Talente – Eliza Aniţei – 0745/065624.


ora 11:00 - 18:00 – Go Medieval - Spaţiul verde dintre căminele T2 – T3 – Tudor Vladimirescu

Organizator

Arcus Marius – 0721/158877.


ora 16:00 - 18:00 – Sport Show – Expoziţie de echipament sportiv – Parcul Voievozilor

Organizator

Asociaţia Tinerilor din Educaţie Fizică şi Sport – Tinere Talente – Eliza Aniţei – 0745/065624.


ora 17:00 – 21:30 – Zilele Clubului Unesco Quasar – Sala Azur – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.

Organizator

Clubul „Unesco Quasar” – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 18:00 - 20:00 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 18:30 – Spectacol Elegance 20 – Sala Gaudeamus – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Casa de Cultură Studenţilor Iaşi.


ora 20:00 – Concert Rock – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi


ora 21:00 – Karaoke în stil studenţesc – Casa Universitarilor

Organizator

Asociaţia Studenţilor Bioingineri, Asociaţia Studenţilor Francofoni Iaşi – Roxana Năstase – 0743/915629, Liga Studenţilor Electrotehnişti – Alin Harhătă – 0748/288827, Liga Studentilor Economisti






Duminică 16 mai 2010




ora 11:00 - 13:00 – Maratonul FEstudIS – Universitatea Alexandru Ioan Cuza – UMF – Bd. Independeţei – Tg. Cucu – Campus Tudor Vladimirescu (parcare BRD)

Organizator

Asociaţia Studenţilor Francofoni din Iaşi – Rebei Irina – 0747/951224


ora 11:30 – Zilele Clubului Unesco Quasar – Sala Conferinţe – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.

Organizator

Clubul „Unesco Quasar” – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 13:00 - 14:00 – Premiere Universitariada – Piramida umană

Organizator

Liga Studenţilor Electrotehnişti, Asociaţia Studenţilor Bioingineri – Alexandra Maxim – 0742/834258.


ora 18:00 - 20:00 – Serile Clubului „Richard Oschanitzky” – Studioul Muzical – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 20:00 – Concert Rock Alternativ – Parcare Casa Studenţilor

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.


ora 22:00 – Ziua lumânărilor aprinse – Parcul Voievozilor

Organizator

Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi – Roxana Rotariu – 0748/481762, Oana Perju – 0741/438826.









Acţiuni pe mai multe zile ale festivalului




Galerie de artă – 10 – 16 mai 2010 – Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi

Organizator

Asociaţia Tinerilor Români din Afara Graniţelor – Mariana Solonari – 0752/408465, Dan Rotaru – 0751/011477.


Universitariada – 11 – 16 mai 2010

Organizator

Liga Studenţilor Electrotehnişti – Radu Pascariu – 0744/908703, Andrei Marius Mazilu – 0754/548674, Ovidiu Brănuţ – 0748/892901.


Ziarul FEstudIS

Organizator

Ghiurea Elena – 0743/076062, Vrabie Andrei – 0745/027849.


Off studenţesc – 11 – 14 mai 2010 – Univ. „Al. I. Cuza”

Organizator

Asociaţia Studenţilor Jurnalişti – Cătălin Hopulele – 0766/612246, Societatea Studenţilor Farmacişti Iaşi.


Expoziţie de fotografie: 10 – 15 mai 2010
1. „EcoArt”;
2. FEstudIS-ul în imagini;
3. ArTehnica;
4. Istorie în imagini

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi, Liga Studenţilor de la Geografie şi Geologie Iaşi – Mihaela Gîdioi – 0743/647904, Liga Studenţilor Economişti, Asociaţia Tehnică de Formare Profesională „TEACH ING” – Ciprian Zănoagă – 0745/615383, Liga Studenţilor de la Istorie Iaşi – Răzvan Timofciuc – 0749/858923.





Serile Teatrului Ludic – 10 – 14 mai 2010



Luni 10 mai 2010
ora 20:00 - "Poem irlandez despre viaţă şi suflet" - Sala Ludic – Casa Studenţilor

Autor John Kendrick - Regia Aurel Luca, Distribuţia: Vera Pantea, Alex Epure, Radu Mihoc, Cristi Popovici.

Lumini, sonorizare - Ionuţ Nacu


Marţi 11 mai 2010
ora 20:00 - "Despre sexul femeii - Câmp de luptă în războiul din Bosnia" - Sala Ludic

Adaptare dupa Matei Vişniec - Regia Aurel Luca, mişcarea scenică Vera Pantea - Distribuţia Vera Pantea, Oana Mocanu

Lumini sonorizare : Ionut Nacu , Radu Mihoc


Miercuri 12 mai 2010
ora 20:00 - "Occident Express" - Sala Ludic – Casa Studenţilor

Adaptare după Matei Vişniec - Regia Aurel Luca - Distribuţia: Cătălin Ungureanu, Flavia Cîrlan, Simona Radu, Evelina Crăcană, Alex Epure, Cristi Popovici

Lumini, sonorizare: Radu Mihoc.



Joi 13 mai 2010
ora 20:00 - "Poveşti de familie" - Sala LUDIC – Casa Studenţilor

Adaptare dupa Bljana Srbljanovic - Regia Aurel Luca

Distributia: Vera Pantea, Ionuţ Nacu, Radu Mihoc, Anca Stănescu, Catrinel Constantinescu

Lumini, sonorizare: Alex Epure, Cristi Popovici


Vineri 14 mai 2010
ora 20:00 - "Ultima haltă în Paradis" Sala Ludic – Casa Studenţilor

de Valentin Nicolau - Regia Aurel Luca

Distribuţia: Ancuţa Sandu, Adrian Simion ( Trafa), Anisia Gafton, Cornel Dumitriu.

Lumini, sonorizare: Radu Mihoc, Cristi Popovici.

Organizator

Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi.
Citat :
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
 
Festudis a IX-a editie 10 -16 mai 2010
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tărâmul Lupilor . Tierra de lobos (2010)
» Prin păduri şi munţi, inimi înlănţuite . V lesah na gorah (Rusia 2010)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
arhitectura iasi :: Discutii :: Evenimente-
Mergi direct la: